Najbliższe Koncerty
Szybki Kontakt

e-mail:
jrm@jrm.art.pl


telefon:
+48-607-280-838

Skład

Michał Jankowski

gitara akustyczna
cecha muzyczna:
harmonia, spokój i płynność

Poznaniak, urodzony w Szamotułach, zamieszkały obecnie "wew Skocji" (okolice Skoków, powiat wągrowiecki), anglista, nauczyciel akademicki, specjalista od wymowy, leksykograf, informatyk, współautor wielu słowników i podręczników. W szkole muzycznej grał na flecie, a w końcu został gitarzystą samoukiem. Pracuje na UAM w Poznaniu (od niedawna Wydział Anglistyki, wcześniej Instytut Filologii Angielskiej), udziela też profesjonalnych konsultacji polskim wokalistom śpiewającym po angielsku. W wolnych chwilach gra w tenisa lub ping-pinga (ponoć nieźle) i wymyśla niestworzone konstrukcje językowe z najzwyklejszych słów i zdań.
Aleksander Brych

flety poprzeczne, flażolety, instrumenty dęte
cecha muzyczna:
malarstwo oddechu i rysunek wiatru

Poznaniak z urodzenia, syn Krzysztofa Ryszarda, uczęszczał do szkoły muzycznej I i II stopnia w klasie fletu poprzecznego w Poznaniu, a obecnie studiuje w Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku kompozycja. W wolnych chwilach z pasją maniaka uprawia wędkarstwo i oddaje się tworzeniu muzyki współczesnej, nie tylko komponuje i orkiestruje, ale wymyśla i konstruuje instrumenty muzyczne z różnych materiałów sanitarnych używanych między innymi w miejscach, do których królowie chodzą piechotą. Interesuje się również fotografią, świetnie fotografuje i zbiera stare aparaty fotograficzne. Od 2018 zafascynowany górami i wspinaczką.
Michał Mazur

dudy, whistles, drumla, dudaire dubh, buzuki irlandzkie
cecha muzyczna:
zadęcie jak z Chin do Irlandii

Pochodzący ze Śremu student dziennikarstwa na UAM w Poznaniu, przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 4 lat od nauki gry na pianinie. Później - równolegle z edukacją muzyczną w klasie fletu - zgłębiał tajniki muzyki ludowej i kultywował muzyczne tradycje rodzimego regionu w kapeli dudziarskiej Sokoły. Z czasem zainteresował się muzyką celtycką, skandynawską i szeroko pojętą World music. Hobbystycznie buduje i gra na kilkudziesięciu instrumentach etnicznych (mbiry, drumla, kou xiang, bansuri, lira smyczkowa). Występuje też indywidualnie propagując tradycyjną muzykę celtycką, skandynawską oraz kompozycje własne.
Julia Owczarek

skrzypce
cecha muzyczna:
Szósty Zmysł, prawda pod opuszkami

Głogowianka, która w wieku 2 lat grała już jednym palcem na pianinie, a skrzypce pierwszy raz chwyciła kiedy miała 4 lata. Ukończyła pełną edukację muzyczną, I stopień w Głogowie i II stopień w Poznaniu. Studiowała kompozycję muzyki filmowej w Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Guildhall School of Music & Drama w Londynie. W 2017 roku obroniła licencjat z kompozycji muzyki filmowej, a obecnie studiuje kompozycję klasyczną. Miłość odkrywania - podróży, dzikiej natury, zwłaszcza gór - wyssała z mlekiem matki. Czyta Mrożka, Tołstoja i Dostojewskiego, a w muzyce inspirują ją m.in. Maxim Vengerov, Itzhak Perlman i Patricia Kopatchinskaja.
Mariusz Sprutta

gitara basowa, śpiew, narracje
cecha muzyczna:
kompresor w palcach prawej ręki

Poznaniak urodzony w Wągrowcu. Uczył się śpiewu chóralnego, gry na flecie prostym, puzonie i kontrabasie; skończył jako gitarzysta. Jest absolwentem Geomorfologii i Pelogeografii Czwartorzędu na UAM w Poznaniu. Egzotyczne nazwisko Sprutta prawdopodobnie pochodzi ze Szkocji (od 5-6 pokoleń w Polsce). Jego pasje to góry wysokie (zdobył 2 ośmiotysięczniki), zwłaszcza szkocka specjalność - wspinaczka lodowa, whisky single malt, języki celtyckie, psychologia, religioznawstwo i oczywiście muzyka. Fascynuje się brzmieniami niskimi (śpiewa do dolnego A). Ulubieni basiści basisty to: Tal Wilkenfeld, Marcus Miller i Victor Wooten.
Krzysztof Łangowski

gitara elektryczna, realizacja dźwięku
cecha muzyczna:
prędkość światła i super ucho

Poznaniak, gitarzysta i specjalista od dźwięku. Jako akustyk pracował w sklepach muzycznych i w Poznańskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, a dziś jest realizatorem dźwięku w Uniwersyteckim Studio Filmowym UAM i współpracuje z firmą nagłośnieniową Broker Sound. Grał w projektach Roland i Corvus (później Mindtwister) oraz realizował nagrania różnych grup muzycznych i orkiestr symfonicznych (m.in. podczas festiwali Transatlantyk A.P. Kaczmarka). Jego mistrzami gitary są: Gambale, Napiórkowski, Petrucci, Raduli, Satriani i Ritenour; a innymi wykonawcami godnymi naśladowania: Dream Theater, Grzegorz Turnau, Pink Floyd, Flecktones i Woolfstone.
Maciej Czarnecki

perkusja i perkusjonalia
cecha muzyczna:
chemia rytmu

Krakowianin, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, perkusista, producent, muzyk studyjny, specjalizuje się w grze na perkusjonaliach, które wykorzystuje w różnych stylach: od muzyki poważnej, przez etno, rock, funk, pop, aż po muzykę elektroniczną. Współpracował z Edytą Górniak, Mietkiem Szcześniakiem, Martą Podulką, Kostkiem Andriejewem, Gabrielem Fleszarem, Lidią Zielińską, Kapelą z Orliczka, Trio BenBen, Trio Vibrassions, orkiestrą Co-Operate, Sorrir Por Favor i Groovetime. Aktywnie działa w zespołach DrumWork, Undertape, Apana, Osoka oraz LaVita Quartett. Poza muzyką kocha podróże oraz nauki ścisłe.
Współpraca

Krzysztof Ryszard Brych

flażolety, akordeon, saksofony, dudy, harmonijka ustna, instrumenty klawiszowe
cecha muzyczna:
słońce i wiatr pod palcami

Poznaniak z urodzenia, mieszka w Luboniu. Multiinstrumentalista specjalizujący się w grze na dęciakach, kompozytor, aranżer i nagłośnieniowiec. W dzieciństwie zwiedził Europę z chórem chłopięcym Stefana Stuligrosza. Po ukończeniu szkół i spełnieniu "zaszczytnego obowiązku", wyjechał do Skandynawii umilać czas tubylcom. Grę na flażolecie opanował w zespole muzyki celtyckiej Triskel. Od kilku lat jest kierownikiem muzycznym Międzynarodowych Warsztatów Flażoletowych w Poznaniu, a w Lubońskim Ośrodku Kultury uczy dzieci i młodzież gry na flażolecie i instrumentach dętych. W wolnych chwilach oddaje się pasji życia - wędkarstwu.
Artur Grudziński

pianino, instrumenty klawiszowe
cecha muzyczna:
wyobraźnia, technika, wirtuozeria

Bydgoszczanin, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, wzięty pianista i muzyk studyjny, aranżer i kierownik muzyczny festiwali. Grał m.in. z Andrzejem Zauchą, Marylą Rodowicz, Ewą Bem, Grażyną Łobaszewską, Lorą Szafran, realizował setki koncertów i rejestracji radiowo-telewizyjnych z czołówką polskiej sceny muzycznej, aktorskiej i reżyserskiej. Napisał ponad 200 kompozycji (oratoria, piosenki, ilustracje filmowe i reklamy) oraz 2500 aranżacji. Był współrealizatorem znanego programu Śpiewające Fortepiany oraz współtwórcą i współprowadzącym nadawanych na żywo programów Teleranek i Songowanie Na Ekranie.
Maksymilian Mińczykowski

perkusja
cecha muzyczna:
ekscytujący dotyk triolowych shuffle'i

Poznaniak, absolwent podstawowej i średniej szkoły muzycznej oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Poznaniu. Podczas studiów rozwijał też swoje umiejętności na Wydziale Instrumentalnym na kierunku perkusja. Od najmłodszych lat inspiruje go szeroko pojęta muzyka rozrywkowa, dlatego swobodnie porusza się w zróżnicowanych stylistykach od muzyki klasycznej, przez rock, pop, po jazz, funk i soul. Współpracował z Poznańską Orkiestrą Rozrywkową, zespołem Schatzi oraz Dizzy Boyz Brass Band, obecnie na stałe pracuje w Orkiestrze Reprezentacyjnej Sił Powietrznych. Jego ideałem bębniarza jest Jeff Porcaro.


Marek Wawrzyniak

perkusja
cecha muzyczna:
wrażliwość i rockowa subtelność

Poznaniak z dziada pradziada. Onegdaj współtworzył poznańską scenę metalową grając m. in. w takich kapelach jak Ad Patres, Aion, Corvus, Mindtwister (w dwóch ostatnich wraz z Krzysztofem Łangowskim). Na stałe jest perkusistą Kwartetu Proforma znanego również ze współpracy z Kazikiem Staszewskim (nagrali wspólną płytę CD oraz koncert na DVD). Wielbiciel twórczości Franka Zappy, Kurta Vonneguta i Woody Allena. Szczęśliwy mąż i ojciec dwóch łobuzów. Typ rodzinnego faceta. Silnie uzależniony od muzyki. Na dłużej odcięty od swojej kolekcji płyt traci kontakt z rzeczywistością. Lubi styl gry Johna Bonhama i Neila Pearta.
Muzycy, którzy występowali w JRM:

Rory Dallas Allardice (1990-1997)
- śpiew, mandolina, flażolety, harmonijka ustna, bodhran

Jacek Podbielski (1990-1994)
- śpiew, gitara

Tomasz Urban (2004-2016)
- skrzypce

Witold Wojtkowiak (1997-2009)
- perkusja

Bartłomiej Krawczak (2010-2015)
- perkusja

Mariusz Graczyk (1994-1997 i 1999-2005)
- akordeon, instrumenty klawiszowe

Natalia Rogińska (2016-2018)
- skrzypce

Konrad Rogiński (2016-2017)
- instrumenty perkusyjne, dudy, saksofon

Magdalena Niedziejko (1995-1997)
- skrzypce

Mirik Arsenyan (1995-1997)
- instrumenty perkusyjne

Diarmuid Johnson (2007-2010)
- flety, flażolety

Martin Parker (1997-2000)
- śpiew, gitara, mandolina, skrzypce

Artur Gronowski (1997-1999)
- gitara basowa

Tomasz Dolezich (1997-1999)
- skrzypce

Zbigniew Rybak (2000-2003)
- skrzypce

Wojciech Jachowski (2000-2003)
- śpiew, gitara, flet

Katarzyna Aszyk (2003-2006)
- śpiew

Przemysław Wawrzyniak (2004-2005, 2005-2006)
- dudy szkockie, flety i flażolety, bodhran oraz instrumenty perkusyjne

Wojciech Jurgiel (2005-2006)
- akordeon guzikowy, akordeon klawiszowy

Goście, przyjaciele i muzycy współpracujący z JRM:

Simon Caar (1994)
- flet irlandzki

Bogna Bartkowska (1994)
- śpiew, gitara

Wojciech Hoffmann - Turbo (1999)
- gitara

Paweł Kobus Open Folk (2000)
- dudy galicyjskie, flety

Sandy Brechin - Búrach (2000)
- akordeon

Greg Borland - Búrach (2000)
- skrzypce

Barbara Karlik (2003-2005)
- harfa celtycka, śpiew

Paweł Głowacki - The Medley (2003-2004)
- banjo

Paweł M. Lipnicki (2003)
- śpiew i gra aktorska

Carlos Núñez (2004)
- dudy galicyjskie, flety, flażolety

Maciej Paszak (2004)
- dudy galicyjskie

Andrzej Baranowski - The Medley (2004-2014)
- gitara

Romuald Andrzejewski (2005)
- instrumenty klawiszowe

Miłka Małecka (2005- )
- śpiew

Witold Cisło - Krzysztof Kiljański Band (2005)
- perkusja

Jarosław Buczkowski (2005)
- akordeon guzikowy

Tomasz Ujma - Częstochowa Pipes & Drums (2007- )
- dudy szkockie

Piotr Zawadzki (2010-2011)
- gra aktorska

Krzysztof Ryszard Brych (2010- )
- instrumenty klawiszowe, akoreon, saksofony, flażolety, harmonijka ustna, dudy

Maksymilian Mińczykowski (2009- )
- perkusja

Robert Carranza Agaciński (2018- )
- instrumenty perkusyjne

Marek Wawrzyniak - Kwartet ProForma (2011- )
- perkusja

Piotr Kichler (2013-2015)
- perkusja

Przemysław Śledziuha Śledź - Mr Zoob, Hot Water, Wilczy Pająk, La Roca (2014)
- gitara elektryczna