2016-
2016

1 stycznia

Podsumowanie 2015 Roku

Minął jubileuszowy rok 2015. Na pamiątkę prezentujemy 4 minutowe nagranie okraszone zdjęciami:Nagranie zostało zarejestrowane 17 marca 2015 roku (Dzień Św. Patryka) w Teatrze Muzycznym w Poznaniu podczas Gali Jubileuszowej 25-lecia Jig Reel Maniacs.

Na scenie wystąpili Jig Reel Maniacs i goście: Rory Dallas Allardice, Kasia Aszyk, Poznański Chór Chłopięcy pod dyrekcją Jacka Sykulskiego, zespół tańca irlandzkiego Ellorien oraz VJ Tomasz Frąszczak.

Realizacja dźwięku i mastering: Krzysztof Łangowski
Zdjęcia do diaporamy: Justyna Szadkowska (FotoFace - Justisza)6 stycznia

Wieczory Roberta Burnsa

Szkocki Wieczór Roberta Burnsa, zwany również Dniem Roberta Burnsa (Robert Burns Day), a właściwie Kolacją Burnsa (Burns Supper), to szkockie święto obchodzone na cześć Roberta Burnsa, narodowego wieszcza Szkotów, a celebrowane w okolicach przypuszczalnego dnia jego narodzin tj. 25 stycznia. Święto, którego ceremoniałem jest między innymi zwyczaj wypicia whisky przed pomnikiem poety, obchodzone jest zarówno w Szkocji, w Irlandii Północnej. Również poza granicami kraju nie tylko Szkoci, ale i miłośnicy szkockiej kultury organizują takie wieczory.

Jig Reel Maniacs od wielu lat grają podczas Wieczorów Roberta Burnsa. Tym razem w jeden weekend celebrują święto dwukrotnie - pierwszy raz w Turku w Restauracji 69 Cafe Pub (22.01), a drugi w Puławach w Hotelu Trzy Korony (23.01.).3 lutego

Walentynkowo czyli przed Jigowo Reelowym Marcem


Jig Reel Maniacs przygotowują się do Jigowo Reelowego Marca 2016 - ćwiczą, próbują, dopinają terminy koncetów.

Dzień Św. Patryka - czwartek 17 marca 2016 r. - grupa świętuje wraz z zespołem tańca irlandzkiego Ellorien w Starej Zajezdni Kraków - w Krakowie oczywiście, na Kazimierzu, przy ul. Św. Wawrzyńca 12. Szczegóły wkrótce!

Więcej o marcowych koncertach w dziale KONCERTY.

W lutym kapela gra raz - w formule unplugged. W rodzinnym Poznaniu, gościnne progi Tanner's Irish Pub zapraszają na imprezę Akustyczne Walentynki z Jig Reel Maniacs (11.02.). Przybywajcie!


Tymczasem prezentujemy: [Reportaż fotograficzny autorstwa Marty Kowalczyk z Puław z Wieczoru Roberta Burnsa (23.01.2016.)]Zima 201623 lutego

Koncert Walentynkowy (fotografie i trochę komentarzy)

Jest taki zespół i jest taki pub czyli mieszanka energii pozytywnej czyli "Wszystkie fancluby dziękują za cudowny wieczór szaleństw i wybuchów radości." (Rita Radzimowska)

JRM walentynkowo-akustycznie czyli "Zawsze jest super, ale aż tak super jeszcze nie było" (Ela Wysocka):

[Reportaż autorstwa Rity Radzimowskiej i Eli Wysockiej z koncertu walentynkowego (12.02.2016.)]Jigowo Reelowy Marzec - Dzień Św. Patryka 2016 - Kwiecień4 marca

Marcowe koncertowanie

Jig Reel Maniacs rozpoczynają pierwszy weekend marcowych występów w dorocznej trasie Św. Patryka, która w 2016 roku obejmuje 11 koncertów - kolejno w Gorzowie Wielkopolskim, Szamotułach, Golubiu-Dobrzyniu, Poznaniu, Słupsku, Starogardzie Gdańskim, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Lesznie. Trasa przebiega pod hasłem Return to the Pub.

Pierwszy koncert Jigowo Reelowi Maniacy grają w Gorzowie Wielkopolskim w Bulwar Sport & Music Pub (4.03.); drugi w Szamotułach w Szamotulskim Ośrodku Kultury - Kinie HALSZKA w ramch cyklu Koncerty w SzOKu (5.03.); a trzeci w Golubiu-Dobrzyniu, gdzie z okazji Dnia Kobiet, wspólnie zespołem tańca irlandzkiego Ellorien grają koncert pt. Celtic fusion & dance (6.03.).

Więcej w dziale KONCERTY oraz w kolejnych newsach Jigowo Reelowego Marca.8-10 marca

Dzień Kobiet - Dzień Mężczyzn


W pierwszej przerwie marcowej trasy koncertowej tj. po trzech koncertach w Gorzowie Wlkp. (4.03.), Szamotułach (5.03.) i Golubiu-Dobrzyniu (6.03.), Jigowo Reelowi Maniacy składają dziś życzenia wszystkiego najpiękniejszego Dziewczynkom, Dziewczynom i Dziewojom (na 8 marca) oraz wszystkiego pięknego inaczej ;-) Chłopczykom, Chłopakom i Chłopom (na 10 marca)!

A w prezencie:

[Video autorstwa Eli Wysockiej - fragment muzyki z koncertu walentynkowego w Tanner's Irish Pub w Poznaniu (12.02.)]

[Fotografie Piotra Michalaka z koncertu w Kinie Halszka w Szamotułach (5.06.)]14 marca

Dzień Świętego Patryka - 17 marca 2016


Festiwal Św. Patryka trwa, a Jig Reel Maniacs odpoczywają po drugim weekendzie marcowego koncertowania w ramach tego festiwalu. Koncerty odbyły się w The Dubliner Pub w Poznaniu (11.03.), Hotelu i Restauracji Et Cetera w Słupsku (12.03.) oraz w Starogardzkim Centrum Kultury w Starogardzie Gdańskim (13.03.).

Następne pięć koncertów JRM przypada w długi weekend Św. Patryka. Jig Reel Maniacs zaczynają w Łodzi w Elite Whisky & Cigars, gdzie grają koncert Celtic fusion & acoustics (16.03.).

Sam Dzień Św. Patryka grają w Starej Zajezdni Kraków by DeSilva, gdzie wraz z zespołem tańca irlandzkiego Ellorien prezentują koncertowy show zatytułowany Celtic fusion & dance, a irlandzki wieczór uświetniają warsztatami tańca i zabawą taneczną do żywej muzyki (17.03.).

Stara Zajezdnia Kraków by DeSilva to miejsce z niezwykłym klimatem, gdzie odbywają się ciekawe wydarzenia muzyczne, kulturalne oraz transmitowane są ważne wydarzenia sportowe. Atutem Starej Zajezdni jest największa powierzchnia w Krakowie dla nawet 1000 osób oraz własny minibrowar. W dniu 17 marca Stara Zajezdnia Kraków by DeSilva jest prawdopodobnie najwiekszym pubem irlandzkim nie tylko w Krakowie ale i w całej Polsce.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.starazajezdniakrakow.pl.

Kolejne trzy koncerty w konwencji pubowej (elektrycznie i akustycznie) odbywają się w Katowicach w The Spencer Pub (18.03.), w Lubinie w Murphy's Pub (19.03.) oraz w Lesznie, w nowym pubie irlandzkim Murphy's Irish Pub (20.03.).

Jig Reel Maniacs zapraszają! Więcej o koncertach w dziale KONCERTY.25 marca

Cáisc - Wielkanoc - Easter


Lá Fhéile Cáisc dar gcuid cairde go léir, do na ceoltóirí, do na damhsóirí agus dá muintir!

Wesołych Świąt życzymy naszym przyjaciołom, muzykom, tancerzom i ich rodzinom!

Happy Easter to our friends, musicians, dancers, and their families!

A w prezencie:

[Recenzja Magdaleny Prętki z koncertu w Kinie Halszka (Szamotulski Ośrodek Kultury)(5.06.)]

[Video autorstwa Bernadetty Kaczmarczyk z koncertu w Murphy's Pub w Lubinie (19.03.)]

Więcej zdjęć z marcowych koncertów Jig Reel Maniacs: [Galeria 2016]13 kwietnia

Witając Wiosnę


W kwietniu Jig Reel Maniacs jadą z koncertami do czterech miast. Piewrszym z nich jest Kalisz i Jumanji - Dive Bar & Pub, w którym grupa prezentuje klubowy projekt Celtic fusion (15.04.). Koncert o tej samej nazwie JRM grają w Łodzi w jednym klubów, które zespół odwiedza regularnie - Keja Pub - artystyczna przystań (22.04.) oraz w Kielcach w tamtejszym Irish Pub Shoemaker (23.04.).

A w ostatnią sobotę miesiąca Jigowo Reelowi Maniacy występują w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. Podczas wręczenia nagród laureatom konkursu Eko-Plast 2016 odsłaniają koncert muzyczno-taneczny Celtic fusion & dance wraz z zespołem tańca irlandzkiego Ellorien (24.04.).

Jig Reel Maniacs wracają też wspomnieniami do udanej pięciodniowej trasy, która przypadła w wydłużony weekend Św. Partyka. Weekend trwał 5 dni, a JRM wystapili kolejno w Łodzi (16.03.), Krakowie (17.03.), Katowicach (18.03.), Lubinie (19.03.) i Lesznie (20.03.). Dlatego z przyjemnością publikują w galerii:

[40 fotografii autorstwa Michała Eysymontta, Bartka Tomka, Ani Wittek, Bernadetty Kaczmarczyk i Sławka Schuberta z 5 koncertów, które obdbyły się w dniach od 16.03. do 20.03.)]26 kwietnia

Zdjęcia i komentarze z kwietniowych koncertów

[Fotografie autorstwa Eli Wysockiej z koncertu w kaliskim klubie Jumanji (15.04.)]

[Fotografie autorstwa Darka Żołądka z koncertu w Irish Pub Shoemaker w Kielcach (23.04.)]

Notatka z facebooka po koncercie (2016-04-22):

Wspaniały, polski zespół grający muzykę celtycką oraz około-celtyckie klimaty wspaniale się z tą kulturą kojarzące. Koncerty są ucztą dla uszu i serc, pełne radości, fajnych, skocznych dźwięków i dobrej energii płynącej z estrady. Profesjonalni muzycy oraz fantastyczni, otwarci i weseli ludzie powodują, że chce się słuchać i bawić się przy ich muzyce bez końca. Go raibh míle maith agat go mór JRM ! :)))
Przemysław Hanka (Łódź, 22 kwietnia 2016 r.)
Jigowo Reelowy Maj13 maja

Czas nadejścia ciepłych dni i odradzania się zieleni w przyrodzie kojarzony jest w zespole i przez zespół jako Jigowo Reelowy Maj. W tym roku Jig Reel Maniacs grają w maju dwukrotnie - dwa razy w rodzinnym mieście, ale w dwóch nieco różnych formułach.

Pierwszy koncert odbywa się w Tanner's Irish Pub w ramach Là Bealltainn - Gaelickiego Majowego Dnia, właściwie w plenerze, bo w uroczym ogródku zamkniętym w przytulnym dziedzińczyku pomiędzy kamienicami Starego Miasta (13.05.).

Là Bealltainn (język gaelicki) to celtyckie święto przesilenia wiosennego rozpoczynające letni czas urodzaju, znane też jako święto ogni Belenosa lub Cethsamhain (na przeciwko Samhain - święta przesilenia jesiennego), które odbywało się w nocy z 30 kwietnia na 1 maja, a podczas którego gaszono stare ogniska i rozpalano nowe. Obecnie là Bealltainn obchodzone jest - w nie tylko w Irlandii, Szkocji i Walii - jako Beltane Fire Festival.

Drugi koncert Celtic fusion for the Walruses - w plenerze, nad Jeziorem Kierskim - odbywa się w Restauracji Kaskada (20.05.). Impreza dedykowana jest Poznańskim Morsom, Ich Fanom i Przyjaciołom oraz wszystkim chętnym do słuchania i pląsania! Organizatorzy zapewniają - oprócz Jigowo-Reelowej Muzyki - kaskadę niespodzianek, atrakcje kulinarne, trunkowe, a także ciekawostki w postaci wielkich pochodni rozstawionych na plaży oraz rowerów wodnych na tafli jeziora, również z których słucha się koncertu.

Podczas obu majowych koncertów Jig Reel Maniacs występują w składzie:

Aleksander Brych – flet celtycki drewniany, flażolety
Krzysztof Brych – akordeon, dudy, saksofon, flażolety, harmonijka
Tomek Urban – skrzypce
Michał Jankowski – gitara akustyczna
Krzysztof Łangowski – gitara elektryczna, táirgeadh fuaime*
Marek Wawrzyniak – perkusja
Mariusz Sprutta – gitara basowa, śpiew, searmanais agus réadú an tsolais*

*słowniczek gaelicko-polski:

táirgeadh fuaime - realizacja dźwięku
searmanais agus réadú an tsolais - realizacja oświetlenia24 maja

20 maja 2016 roku Jig Reel Maniacs czczą Jigowo Reelowy Maj podczas imprezy koncertowej dla Poznańskich Morsów i Ich Przyjaciół oraz Znajomych. Organizatorami są Wielkopolski Klub Pływania Zimowego MINUS oraz Hotel i Restauracja KASKADA.

Impreza odbywa się w czterech aktach oraz w świetle księżyca w pełni:
1. zachód słońca (20:30);
2. kąpiel w jeziorze (20:30-21:00);
3. zabawa przy muzyce (21:00-00:00);
4. biesiada przyjacielska czyli AfterParty (00:00-03:00); co obrazują:
[zdjęcia z 20.05.2016 r., autorami których są Ela Kruk, Tomasz Kruk, Rita Radzimowska oraz Katarzyna Minko]

przede wszystkim były morsy
pokazały wąsy i torsy
w kąpieli uskuteczniając pląsy
przybyły też gołowąsy
w barze puściły wuchtę forsy

był pingwin, kruk i zając
i niejeden zwierz wcale od morsa nie gorsy
jig reel maniaki zagrali
nie tam żadne doorsy ;-)

20 maja to także Międzynarodowy Dzień Płynów do Płukania Naczyń Krwionośnych. Wymiana płynów (ustrojowych z pozaustrojowymi), jak również wcześniejsze zanurzenie się w płynach natury (woda Jeziora Kierskiego) okazują się celebracjami godnymi tego zacnego święta! ;-)

Bardzo dziękujemy za gorące przyjęcie, a tym co nie dotarli, życzymy miłego oglądania i pojawienia się na naszych następnych koncertach!Noc Czerwcowa - Bieszczady - Mielec3 czerwca

Czerwcowe koncertowanie Jig Reel Maniacs inaugurują udziałem w Poprawinach Partycji i Piotra czyli bawieniem gości oraz uczestniczeniem w czynnej zabawie plenerowej w Owczych Głowach nad Jeziorem Rogozińskim (4.06.).

Kolejne występy przypadają w trzydniowej trasie (10-12 czerwca 2016) w Bieszczady.

Pierwszy z trzech koncertów - Celtic taste for the Millers (Celtycki smak dla Młynarzy) odbywa się w Ustrzykach Dolnych (10.06.). Gospodarzem imprezy jest MŁYN Bieszczady - Muzeum Młynarstwa i Wsi.

Następnego dnia (11.06.) Jigowo Reelowi Maniacy jadą do Smerka pod Wetliną, by w Karczmmie Paweł Nie Całkiem Święty zapewnić oprawę artystyczną (muzyczną i taneczną) wesela Przyjaciół Natalii i Andrzeja.

Weekendowe granie zamyka projekt Celtic fusion w Mielcu w Parku Oborskich (12.06.). Organizatorem koncertu w ramach cyklu niedzielnych imprez na scenie aranżowanej na tarasie Dworu Oborskich - klimatycznej rezydencji ustytuowanej w parku o tej samej nazwie - jest Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu.Lato 2016Noc Świętojańska w Sulęcinie - Folk & Funk w Legnicy25-26 czerwca

25 czerwca Jig Reel Maniacs witają lato w roli gwiazdy wieczoru świętojańskiego, który odbywa się w ramach Dni Sulęcina 2016: http://sulecin24.pl/dni-sulecina-2016-swieto-janki-25-26-06-2016.

Pierwszy dzień święta miasta znane w Sulęcinie pod nazwą Święto Jan'ki to regaty, turnieje, spływ na byle czym, warsztaty w pleceniu wianków oraz koncerty. Występ Jigowo Reelowych Maniaków zakończy pokaz fajerwerków. Oj dzieje się, dzieje!

Następnego dnia, wnidedzielny wieczór (26.06.) Jig Reel Maniacs grają kolejny koncert w bloku Folk & Funk (w towarzystwie Chudoby, Łąki Łan oraz Strachów na Lachy) podczas Święta Legnicy 2016.

Zapraszamy na kolejne koncerty!

Zapraszamy też do odwiedzenia galerii fotograficznej:
[Fotografie Kacpra Saramy i Marka Mareckiego Nowaka z koncertu w Parku Oborskich w Mielcu (12.06.)]
oraz śledzenia bieżących informacji i fotografii na facebooku.Letni Piknik - Wakacje5 lipca

Lipiec, miesiąc wakacyjny, grupa rozpoczyna tradycyjnie w Potrzanowie koło Soków (2.07.).

Tym razem skocki Doroczny Letni Piknik w Uroczysku odbywa się na tarasie wiejskiej posesji, który to taras chroni gości, tancerki i muzyków przed wieczorną burzą i deszczem.

W deszczowo-burzowej senerii - oprócz kikludziesięciu gości imprezy oraz członków Jig Reel Maniacs - udział biorą i bawią: zespół tańca irlandzkiego Ellorien oraz gościnnie Łukasz Główka (flażolety, flety i taniec) i Kon Rad (instrumenty perkusyjne).

Następnego dnia Jigowo Reelowi Maniacy udają się na miesięczny urlop i życzą pogodnych wakacji oraz do zobaczenia w sierpniu!Praca w wakacje czyli 3 x P18 sierpnia

Płyta - nowa pyta właściwie gotowa do puszczenia w świat. Na jesień (IX-X.2016) i będziemy ją promować i z nią koncertować.

Próby - trwają próby, próby, próby - w nieco innym niż dotychczas składzie - z płcią piękną na pokładzie.

Pozdrowienia - pozdrawiamy z Ziemi Margońskiej (Margonińskiej), gdzie ćwiczymy w arcy-miłych okolicznościach!Wrzesień z nowymi muzykami w składzie10 września

ZMIANY W SKŁADZIE

Tomasz Urban – Wrocławianin, skrzypek grający bluegrass i country, a w Jig Reel Maniacs rozpoznawany jako muzyk okraszający folk celtycki porywającymi improwizacjami, uczestnik wielu festiwali (np. w Mrągowie), który nagrywał i grał z Blue Train, Jimi's Funky Fellows, Road Runner String Band, Country Act, Mosquito Brothers, The Medley, Urban Desert Drifters, Ellijazzer (Andrzej Waśniewski, muzyka żydowska), Psychocountry (Maciej Maleńczuk) czy La Roca (Przemysław Śledziuha Śledź) i z bandem Pawła Bączkowskiego, którego świetne solówki słychać m.im. w Nie tylko kasa (Gang Marcela), Kiedy dusza śpiewa (Magda Anioł) czy w 3 Kilometry (The Medley) – żegna się z zespołem.

Jig Reel Maniacs dziękują Tomkowi za 12 lat wspólnych doświadczeń, występów w pubach, teatrach i filharmoniach, za trasy koncertowe, kosmiczne zdarzenia i wielobarwne akcje. Jednocześnie życzą dalszej owocnej kariery muzycznej i nie tylko. Tomek, wszystkiego najpiękniejszego i najlepszego!

Grę na skrzypcach, jak również na altówce, przejmuje Natalia Rogińska.
Wraz z Natalią do zespołu dołącza Jej mąż Konrad Rogiński, multi-instrumentalista, kompozytor i aranżer, specjalizujący się w grze na wszelkich instrumentach perkusyjnych oraz dętych (klasycznych i egzotycznych).

Nat i Kon, witamy na pokładzie!


Jig Reel Maniacs grają od września 2016 w następującym składzie:

Krzysztof Ryszard Brych - saksofony, flażolety, akordeon, dudy, harmonijka ustna, pianino elektryczne, instrumenty klawiszowe
Aleksander Brych - flet drewniany poprzeczny, flażolety
Natalia Rogińska - skrzypce, altówka
Konrad Rogiński - konga, cajón, darbuka, saksofon, dudy, akordeon, kawal, perkusjonalia
Maciej Czarnecki - perkusja
Michał Jankowski - gitara akustyczna
Krzysztof Łangowski - gitara elektryczna
Mariusz Sprutta - gitara basowa, śpiew


WRZEŚNIOWE KONCERTY

Jig Reel Maniacs grają na koniec lata cztery koncerty. W jeden weekend wystepują w Charzykowach, w Tawernie Żeglarskiej Buchta (2.09.) oraz prywatnie na 50. urodziny Przyjaciela pod Wągrowcem, w urokliwym miejscu zwanym Ostrowo Młyn - Stajnia LokalNa (3.09)

[Fotografie autorstwa Bartłomieja Dworczyńskiego z koncertu w Ostrowo Młyn - Stajnia LokalNa (3.09.)]

Kolejne koncerty to stylowe imprezy zamknięte. Jedna impreza w stylu irlandzkim odbywa się w Kuślinie, w Dworze Jansowo, gdzie JRM występują wraz z zespołem tańca irlandzkiego Ellorien (12.09.), a czwarty wrześniowy koncert JRM grają w Poznaniu, w Galerii U Jezuitów w ramach The 46th Poznań Linguistic Meeting (16.09.)

Jesień 2016Halloween, Andrzejki i nowy album CD live

8 października

PAŹDZIERNIKOWE I LISTOPADOWE GRANIE

Jig Reel Maniacs przygotowują się do jesiennego koncertowania. Do 8 października potwierdzono sześć koncertów w październiku i listopadzie, a kilka innych terminów czeka w kolejce.***

Pierwszy jesienny występ na okoliczność Halloween odbywa się w Magazyn BISTRO w Złotowie (28.10.), drugie koncertowe Halloween ma miejsce w Murphy's Irish Pub w Lesznie (30.10.).

Kolejne koncerty układają się w czterodniową trasę andrzejkową: w czwartek grupa gra w rodzinnym Poznaniu w Aligator Club na Starym Rynku (17.11), w piątek w Łodzi w Keja Pub - artystyczna przystań (18.11), w sobotę w Radomiu w Katakumby Radom - Club (19.11.) i w niedzielę w Nowej Wsi, Gmina Michałowice, w Powiecie Pruszków k/Warszawy w Remizie Strażackiej OSP Nowa Wieś ze specjalnym programem zatytułowanym Celtycki Koncert wraz z zespołem tańca irlandzkiego Ellorien (20.11).13 listopada

PREMIERA NOWEJ PŁYTY: Jig Reel Maniacs - Celtic Fusion - LIVE 2010-2015Jig Reel Mniacs wydają płytę - dokument będący podsumowaniem okresu działalności w latach 2010-2015.

Więcej o albumie w dziale WYDAWNICTWA

Daty i szczegóły dotyczące koncertów w dziale KONCERTY. Zapraszamy!15 listopada

Fragmenty płyty i koncertu nagranego 18 kwietnia 2013 w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu

Brzmienie albumu Celtic Fusion LIVE 2010-2015 - nagranie dokumentacyjno-archiwalne, realizacja: 2013-04-18, publikacja: 2016-11-15


Sound engineering and multitrack recording: Piotr Madziar
Mixing and processing: Krzysztof Łangowski and Piotr Madziar
Final mastering: Krzysztof Łangowski, producer: Mariusz Sprutta
Filmed by Tomasz Frąszczak
Film editing by Michał WojciechowskiBardzo nam przykro ale nie możemy w tej chwili zaprezentować tego materiału, ponieważ kolega Tomek Urban spowodował jego zablokowanie.

Weekendowa trasa promująca płytę:

17.11. - Poznań, Alligator Club
18.11. - Łódź, Keja Pub - artystyczna przystań
19.11. - Radom, Katakumby
20.11. - Nowa Wieś k/Warszawy, Remiza Strażacka OSP22 listopada

Brzmienie i aparycja Jig Reel Maniacs w utworze Reel Room 205, Murphy's Irish Pub, Leszno, autorem video z Koncertowego Halloween w Lesznie jest Adrian Franek (serdecznie dziękujemy!), realizacja: 2016-10-30, publikacja: 2016-10-31

24 listopada

[Fotografie autorstwa Mariusza Marcysiaka z koncertu w Nowej Wsi pod Warszawą (20.11.)]Zima 2016/2017W świątecznej atmosferze13 grudnia - 25 grudnia - 31 grudnia / 1 stycznia - 6 stycznia - 15 stycznia ...Nollaig Chridheil
agus Athbhliain Shona 2017 Úr!

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
i Szczęśliwego Nowego 2017 Roku!